انواع سبک های عکاسی

یک عکس قطعا ارزشی برابر با هزاران کلمه و قدرتی برای انتقال مفهومی متفاوت از وضعیتی خاص دارد.

۱ - عکاسی مد

عکاسی مد یکی از پر سودترین انواع آن  می باشد . عکس‌ها یکی از مؤثرترین راه‌های ارتباطی در جهان مد هستند. در اینجا برای جلب توجه بیشتر به لباس‌ها و لوازم تزئینی از عکاسی استفاده می‌شود. مدل‌ها منحصرا برای به نمایش گذاشتن محصولات در بهترین حالت ممکن انتخاب می‌شوند. رسالت عکاسان مد روز ایجاد نگاهی خاص به محصولات می باشد؛ فارغ از اینکه عکس‌ها در محیطی طبیعی یا در استدیو گرفته شوند. معمولا این عکس‌ها، راه خود را به مجلات پیشرو در حوزه مد باز می‌کنند. این مجلات نیاز مردمی که علاقه‌مند به آخرین تغییرات روز درباره لباس‌ها و لوازم تزئیناتی هستند را تامین می‌کنند.

۲ - عکاسی تبلیغاتی

این سبک درباره بهترین راه ایجاد فضای مناسب برای برجسته کردن محصولی می باشد که تبلیغ می‌شود. عکاسان این رشته به طور کلی ذهنی پر از تصاویر و ایده‌های متفاوت دارند. برخی اوقات شرکت‌های طراحی نیز به منظور رسیدن به نتایجی مشخص‌تر، عکاسان را راهنمایی می‌کنند که این عکس‌ها همواره با هماهنگی شرکت تبلیغاتی برنامه‌ریزی می‌شوند.

3 - عکاسی عروسی

عکاسی عروسی رشته‌ای ویژه در این هنر می باشد که مختص ثبت لحظات خاطره‌انگیز عروسی به انواع و اقسام روش‌های خلاقانه می باشد. یک عکاس می‌تواند رویکردی متفاوت در قبال هر کدام از عروس یا داماد در این مقوله داشته باشد. در حالی که برخی ترجیح می‌دهند از فیگور‌های سنتی استفاده کنند، بعضی‌ها هم مبنای عکس خود را صرفا معطوف به لحظه و اتفاقات آنی آن می‌کنند.

همچنین عکاسان می‌توانند در صورت موافقت مشتری تصاویری بسیار شیک (شبیه عکاسی مد) با تم‌های خاص بگیرند. موارد بسیاری مانند عروسی‌های پر زرق و برق وجود دارند که عکس‌ها به طور اختصاصی در استدیوها گرفته می‌شوند. امروزه، بسیاری از مردم که به دنبال کشف ایده‌های جدید هستند؛ راه را برای عکاسان حرفه‌ای این رشته به منظور خلاقیت بیشتر باز کرده‌اند.

4-عکاسی طبیعت

رسانه‌های زیادی در پی این عکاسان هستند. آثار این نوابغ خلاق را می‌توان در مجلات معتبری مانند نشنال جئوگرافیک دید

5 - عکاسی معماری

همان طور که از نامش پیدا است درباره عکاسی از فرم‌های مختلف معماری با نورپردازی ‌های متفاوت می باشد. این نوع عکاسی نیازمند فردی است که علاوه بر دانش بصری تسلط کافی بر امور فنی نیز داشته باشد.

6 - عکاسی پرتره

این عکاسی درباره ثبت حالت‌های متفاوت از یک شخص با تاکید بر چهره و حالت او هست. در این سبک لزوما نیاز به مدل‌های حرفه‌ای نیست بلکه می‌تواند عکاسی از افراد عادی باشد. این روزها عکس‌های پرتره خانوادگی بسیار محبوب هستند. راه‌های خلاقانه زیادی وجود دارند که عکاس می‌تواند از آنها برای ایجاد پرتره‌ای خیره‌کننده استفاده کند.

7 - عکاسی خبری

عکاسی خبری روایتی از رویداد یا حادثه‌ای خاص، در قالب یک عکس می باشد. این سبک عکاسی عمدتا توسط نشریات و برای نشان دادن آخرین خبرها استفاده می‌شود. در این مورد، تصاویر عکاس و داستان نویسنده باید مکمل یکدیگر باشند. برای مثال، اگر یک نویسنده اشاره ویژه‌ای به یک محل خاص در داستان کند، عکاس می‌تواند راه‌های خلاقانه‌ای برای گرفتن عکس از همان محل پیدا کند

8 - عکاسی جنگ

این نوع عکاسی درباره به تصویر کشیده شدن شرایط جنگ به شکلی واقع‌گرایانه و از دید مردم درگیر در آن یا مواردی خاص و تاثیرگذار می باشد. این سبک بسیار خطرناک است چرا که عکاسان معمولا در معرض خطر هستند و اغلب هدف گروه‌های مبارز قرار می گیرند.

9 - عکاسی ماکرو

این سبک از عکاسی مختص ثبت بسیار نزدیک تصویر از موضوعات مختلف می باشد. این سبک به خصوص برای عکاسی از جزئیات موجودات زنده و طبیعت که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند استفاده می‌شود.

10 - عکاسی هوایی

این رشته نیاز به یک متخصص گرفتن تصاویر از ارتفاع بالا دارد. برای ثبت این چنین تصاویری تکنیک‌های متفاوتی وجود دارد، عکاس این سبک می‌تواند از هلیکوپتر، هواپیما و به تازگی، کایت (دوربین به نقطه‌ای از کایت وصل شده و امکان عکاسی به هنگام پرواز آن در آسمان فراهم می‌شود) استفاده کند.

 

 

 

مشتریان سهند

کارشناسان پاسخگو

پرداخت آنلاین

ضمانت اصل بودن کالا

ضمانت پایین ترین قیمت

ضمانت سریع ترین زمان

ارسال به سراسر ایران