انواع کاغذ چاپ عکس

 

کاغذ مات یا لاستر(luster)

میزان تراکم نیترات نقره موجود در این کاغذ 50 درصد میباشد بافت این کاغذ صاف و یک دست است و همانطور که از اسم آن پیداست عکس بر روی آن مات می باشد ،در مقابل نور از خود انعکاس ندارد و دارای بافت نرم و ماسه ای، شبیه بافتِ پارچه مخمل میباشد.این کاغذ جهت چاپ همه نوع عکس از عکس پرسنلی ، موبایل ، خبری تا عکس های حرفه ای گرفته یا حتی چاپ عکس روی شاسی استفاده می شود ، کیفیت چاپ به نسب قیمت بسیار خوب و ماندگاری و دوام بالا وبسیار همه گیر است.
 

 

کاغذ مات

 

کاغذ سیلک (Silk)

این کاغذ یک کاغذ حرفه ای جهت چاپ عکس می باشد، میزان تراکم نقره در این کاغذ بسیار بالا بوده 85 درصد و هنگام لمس آن زبری و بافت مشخص و قابل لمس می باشد ، کیفیت عکس هنگام چاپ بر روی این کاغذ بسیار بالا و قابل قبول می باشد، از مهمترین  مشخصه این کاغذ این می باشد که اثر انگشت بر روی آن به جای نمی ماند و نسبت به کاغد مات ضخیم تر و محکم تر می باشد و اسیب پذیری این کاغذ ار تمام کاغذ های عکاسی کمتر می باشد ، جهت چاپ عکس این کاغذ توصیه میشود زیرا نسبت به قیمت و کیفیت مرقون به صرفه میباشد.
          

کاغذ سیلک

 

کاغذ عکس براق (Glossery)

این کاغذ همانطور که از اسمش پیداست  براق می باشد ، میزان ترکم نقره در این کاغذ 60 در صد می باشد و براق و شفاف است ، این کاغذ جهت  چاپ عکس های که دارای رنگ های متنوع و شاد می باشند توصیه می گردد ، آسیب پذیری این کاغذ به مراتب بیشتر از مات است و رنگ ها در آن روشن تر و شفاف تر به نظر می رسند ، ضمنا عکس هایی که از کیفیت پایینی برخوردار هستند این کاغذ تا حدی نویز های تصویر را پوشش می دهد. در این مدل از کاغذ ها شفافیت بصری برای مشاهده عکس بیشتر میشود ولی مقاومت عکس پایین تر است که البته به امرِ نگهداری مربوط میشود.

کاغذ متالیککاغذ پریل (Peral)

این کاغذ محصول شرکت فوجی می باشد و مقدار تراکم نقره در این کاغذ از براق بیشتر(80 درصد ) می باشد ، این کاغذ یکی از کاغذ های حر فه ای و تخصصی عکاسی می باشد ، چاپ در این نوع کاغذ بسیار زیبا جلوه می کند زیرا دارای بیس نقره ای می باشد  نقره ای می باشد. بسیار شبیه کاغذ عکس براق است ولی از نظر مقاومت و کیفیت در درجه بالاتری قرار دارد و به دلیل نوع کاغذ و مقدار مشخص نقره دارای درخشندگیِ خاصی میباشد. از کاغذ براق خیلی محکم تر و با دوام تر می باشد.

 

کاغذ پریلچاپ اکلیلی (bit light)

این نوع چاپ جدیدترین و لاکچری ترین چاپ عکس در نوع خود میباشد. عکس پس از چاپ با استفاده از دستگاههای خاص و فرآیندهای مدرن و همچنین رنگ های شیمیایی تبدیل به عکسی با درخشندگی و تلالو خیره کننده ذرات رنگ خواهد شد.برای محیط های کم نور با تمرکز نقطه ای نور روی تابلو توصیه میشود.

 

چاپ اکلیلیچاپ اکلیلیچاپ اکلیلی


چاپ روی بوم (کاغذ کنواس)

در این نوع چاپ عکس شما به روی کاغذ های بسیار مرغوب و ضخیم،  پارچه مانند (به سانِ بوم نقاشی) نقش میبندد. عکس ها و تصاویر مورد علاقه شما پس از انجام مراحل نهایی بروی کاغذ کنواس به مانند تابلوهای هنری نقاشان خواهد بود.ما میتوانیم با کمی ادیت و طراحی مناظر زیبایی نیز به آن اضافه کنیم.

 

چاپ روی بوم

 

چاپ کریستالی (crystal)

فرآیند چاپ های کریستال برگرفته از مِتُد اروپایی و با توجه به طراحی مدرن دکوراسیون منازل و ادارات ایجاد شده و مدل جدید از دیوار کوب های شما جهت نمایش مناظر و حتی پرتره(عکس از صورت)خود شماست. در این نوع چاپ، عکس های شما با  ماده درخشنده و شفافی به نام کریستال ترکیب شده و به ورق های مولتی پلکسی میچسبد.

چاپ روی کریستال (چاپ روی پلکسی) در لابراتور سهند به 3 ضخامت انجام میشود و این 3 ضخامت عبارنتد از : 2 میلی متر , 3 میلی متر و 5 میلی متر لازم به ذکر است که قیمت های موجود در صفحه لیست قیمت مربوط به ضخامت 2 میلی متر می باشد و برای اطلاع از قیمت ضخامت های دیگر لطفا با شماره ها ما تماس حاصل فرمایید.

 

چاپ کریستالی

 

چاپ با لمینت سه بعدی (3D laminate)

در این نوع چاپ با استفاده از لایه لمینت سه بعدی، تصاویری با بُعد و حجم مناسب را ایجاد میکنیم که در برخورد با نور در زوایایِ مختلف، تصویری درخشان و متفاوت خلق میشود.

 

چاپ با لمینت سه بعدی

 

 

چاپ کنواس مات (Canvas matte)

مات ترین کاغذ موجود بدون کوچکترین انعکاس و بازگشت نور با شباهت بسیار زیاد به بوم. جهت استفاده برای چاپ تصاویر تابلو های نقاشی و سیاه قلم. مناسب برای جشنواره ها و نمایشگاه های عکس.

(این کاغذ به صورت انحصاری توسط لابراتوار سهند وارد و چاپ میشود.)

 

چاپ کنواس مات

 

چاپ کنواس براق (endura primier Canvas)

این کاغذ بافتی شبیه بوم دارد و دارای درخشندگی بیشتری نسبت به جنس مات میباشد.فرو رفتگی ها و برجستگی های این کاغذ نمای زیبایی را به تصویر میبخشد و مناسب برای چاپ تصاویر طبیعت نیز میباشد.

 

چاپ کنواس براق

 

 

امتیاز 3.61/5

پرداخت آنلاین

ارسال به سراسر کشور

کارشناسان پاسخگو

ضمانت اصل بودن کالا