تنظیم دوربین DSLR برای فیلمبرداری

 

 

اولین قدم در راه ثبت یک ویدیوی خوب با DSLR ، شناخت تنظیمات دوربین و تنظیم مناسب دوربین برای ضبط ویدیویی است. برای این که به شما در درک تنظیمات پیچیده فیلمبرداری کمک کنیم، از یک DSLR کانن برای توضیح برخی از تنظیمات رایجی که به هنگام فیلم برداری HD لازم است، استفاده خواهیم کرد. در ادامه این آموزش گام به گام لنزک با ما همراه باشید.

نحوه تنظیم دوربین برای ضبط فیلم های HD

 

ابتدا: کیفیت فیلمبرداری را انتخاب کنید:

کیفیت ضبط فیلم خود را انتخاب کنید. این گزینه تا حدی به مقاصد و هدف شما از ضبط ویدیو بستگی خواهد داشت و همچنین به حداکثر مدت زمان کلیپی که می خواهید ضبط کنید.

سپس:نرخ فریم-fram rate را تنظیم کنید:

بعضی از دوربین ها به شما امکان انتخاب نرخ فریم فیلمبرداری را هم می دهند. استاندارد نرخ فریم در اروپا ۲۵فریم بر ثانیه است، و در امریکا ۳۰ فریم بر ثانیه. می توانید برای ایجاد اثر سینمایی از ۲۴ فریم بر ثانیه استفاده کنید. یا برای ایجاد اثر جالب حرکت آهسته (اسلوموشن – slow-motion)، از ۵۰-۶۰ فریم بر ثانیه استفاده کنید.

در قدم بعدی: تنظیمات صدا

DSLR شما قادر به ضبط صدا نیز هست، اما در مورد آن باید بسته به استفاده کلیپ مورد فیلمبرداری تصمیم بگیرید. اگر قرار است خود به کلیپتان صدا یا موسیقی اضافه کنید، می توانید گزینه ضبط صدا را خاموش کنید.

 

قدم چهارم: سازوکار میکروفون

برای ضبط بهتر صدا، بهتر است از یک میکروفون خارجی (میکروفون اکسترنال) که به دوربین متصل می شود استفاده کنید. میکروفون hotshoe گزینه مناسبی برای این کار است. اگر می خواهید صدای یک نفر را ضبط کنید، می توانید از میکروفون یقه ای استفاده کنید.

 

قدم پنجم: فوکوس روی فوکوس دستی تنظیم شود

 

 

دوربین شما ممکن است دارای قابلیت فوکوس خودکار در حین فیلمبرداری باشد (AF during video)، اما همیشه نمی توان در آن به باقی ماندن فوکوس بر سوژه اطمینان حاصل کرد. هر گونه اشتباهی ممکن است ویدیوی ضبط شده را خراب کند، بنابراین بهتر است که فوکوس روی دستی تنظیم شود.

 

قدم آخر: استفاده از AF

اگر مجبور به استفاده از اتوفوکوس یا فوکوس خودکار هستید، با دقت و احتیاط این گزیته را انتخاب کنید. می توانید در موقع فیلمبرداری از گزنیه های Live و تشخیص چهره استفاده کنید، اما قبل از آن از Qucik mode دوربین (کانن) استفاده کنید.

 

مشتریان سهند

کارشناسان پاسخگو

پرداخت آنلاین

ضمانت اصل بودن کالا

ضمانت پایین ترین قیمت

ضمانت سریع ترین زمان

ارسال به سراسر ایران