عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی


عکاسی تبلیغاتی شاخه ای از عکاسی است که در آن به توضیح و تفسیر بصری یک شئ یا مکانی پرداخته میشود.در عکاسی تبلیغاتی بیننده باید با نگاه کردن به عکس،تمام فاکتورهای مورد نیاز خود را دریابد. این بدان معناست که عکاسی باید دقیق ، واضح، کامل و جامع صورت گیرد.در عکاسی صنعتی هیچ طرز فکر و فلسفه ای وجود ندارد. هیچ کلام و جمله ای رد و بدل نمیشود و بیننده صرفاً از تماشای یک عکس به خواسته خود که همان اطلاعات جامع در مورد نوع محصول است میرسد.

در عکاسی تبلیغاتی به مانند سایر ژانر های عکاسی ، عکاس باید دارای ذوق و قریحه منحصر به فرد و صنعتی باشد. به این معنا که خلاقیت خود را به صورت خلاقیت تبلیغاتی نمایان کند و این کار ممکن نیست مگر با تکرار و تجربه در این حوزه عکاسی.عکاسی تبلیغاتی گاه ، خود ایده پرداز یک محصول میتواند باشد. چه بسیار محصولاتی که پس از عکاسی از مدل اولیه به ذهن طراح و تولید کننده رسیده و با تغییر محصول اولیه به دست آمده اند. لذا عکاس تبلیغاتی به اصطلاح باید قسمت هایی را که کمتر کسی میتواند ببیند را به تصویر بکشد.مثال هایی در این مورد را در صنعت دکوراسیون، مد و فشن، خودرو و ... مشاهده کردیم.

عکاسی های تبلیغاتی موفق به یک عکاس بسنده نخواهند کرد. در تمام عکاسی های تبلیغاتیِ موفق ما شاهد یک تیم زبده و البته خلاق از عکاسان کارآمد در آن حوزه هستیم. شما برای عکاسی از زیورآلات و جواهرات عکاسی را انتخاب میکنید که سابقه عکاسی در آن باب را داشته باشد. مسلماً عکاسی از جواهرات مدل بسیار متفاوتی از عکاسی مد و فشن میباشد. توجه به درخشش و شیارهای تراش داده شده با ذکر مقیاس دقیق در چشم بیننده با کلوزآپ گرفتن از مدل یک لباس و یا یک برند به خصوص بسیار متفاوت بوده در حالی که هر دو عکاسی تبلیغاتی از کالا هستند و عکاس آنها ، عکاس تبلیغاتی محسوب میشود.

نکات مهم در عکاسی تبلیغاتی را با توجه به نوع عکاسی ، میتوان اینطور بیان کرد:

کاربرد نور در عکاسی های مختلف: قطعا نور یکی از مهمترین فاکتور ها در عکاسی تبلیغاتی است و با توجه به اجناس مختلف با سطوح مختلف ، سایز مختلف و محیط عکاسی بسیار متفاوت است

انتاخا در ست لنز، دوربین و تنظیمات: فقط یک عکاس صنعتی تخصصی میتواند پس از مشاهده محصول، تصمیم درستی درباره انواع مختلف تجهیزات خود داشته باشد .در باقی موارد عکاس باید با آزمون و خطا راه خود را بیابد که صرف وقت و هزینه بیشتری را طلب میکند.

و در آخر طراحی و کارهای گرافیکی روی محصول است که باید طبق روند معمول انجام شود. طراحی عکس اگر موفق باشد، تاثیر عکاسی را چند برابر بهتر میکند ولی اگر طراحی مناسب نداشته باشیم شاید تمام زحمات عکاس هم از بین برود.

مشتریان سهند

کارشناسان پاسخگو

پرداخت آنلاین

ضمانت اصل بودن کالا

ضمانت پایین ترین قیمت

ضمانت سریع ترین زمان

ارسال به سراسر ایران