اول از همه با اینکه همه این موضوع را میدانند ولی باید توضیح دهیم که قاب عکس چیست ؟
قاب عکس فضای چهار گوش است که عکس شما را داخل یک چهار چوب در پشت یک محافظ شیشه برای جلوگیری از خط خوردگی و آسیب دیدن عکس جلوگیری میکند نگاه می دارد.
قاب عکس ها را میتوان هم روی دیوار کوبید و هم رو میز گذاشت که این امر بسته به سلیقه شما دارد . قاب عکس ها از مواد اولیه مختلفی مانند : چوب , فلز , اسیتیل و حتی چینی و شیشه ساخته میشود. که ما در ادامه بهترین جنس آن را برای شما توضیح میدهیم.


قاب عکس های چوبی

این نوع قاب عکس، طبیعی ترین قاب به شمار می آید. جالب است بدانید که قابهای چوبی، هم به درد دکوراسبون مدرن میخورند و هم مناسب دکوراسیون کلاسیک هستند. دقت کنید که حتما نوع چوب را باید متناسب با سبک اتاق انتخاب کنید.چوب به عنوان یک ماده طبیعی، احساس گرم و کلاسیکی را برای محیط به ارمغان می آورد. طیف های رنگی متفاوت قاب عکس چوبی، از رنگ روشن گرفته تا تیره، اگر مکمل با رنگ های تصویر انتخاب شوند، میتوانند این اثر هنری را به تکامل برسانند. عکسهایی با رنگهای گرم، مانند قرمز، قهوه ای و نارنجی، در قاب عکسهای چوبی تیره تر مانند چوب ماهون و گردو بهتر خود را نشان میدهند.

قاب عکس

اما اگر تصویر دارای رنگ های سرد نظیر رنگ آبی و سبز باشد، بهتر است که قاب عکس روشن تر نظیر قابی از چوب بلوط، زبان گنجشک و کاج آنرا در بر بگیرد. علاوه بر موارد فوق ، باید گفت که انتخاب یک قابعکس چوبی باید بر اساس سبک دکوراسیون خانه و اتاق شما صورت بگیرد. قابهای چوبی ساده، بیشتر مناسب فضاهایی با دکوراسیون مدرن هستند. حال آنکه خانهای با دکوراسیون کلاسیک و سنتی، قابهای چوبی نقش و نگاردار و شلوغ را میطلبند.
کاربرد های قاب عکس مختلف است و فقط برای نمایش عکس استفاده نمیشود بلکه میتوان در آن از یک تم رنگی ثابت بدون هیچ تصویری استفاده کرد یا حتی متنی نوشت و قاب کرد که تمامی این ها بسته به سلیقه شما و نوع طراحی محیط مورد نظرتان دارد.


به چه نکاتی باید در انتخاب قاب عکس توجه کرد ؟

1- سعی کنید برای انتخاب قاب عکس به تم عکس خود توجه کنید و با توجه به تم عکستان قابهایتان را انتخاب نمایید.
2- هر چقدر تصویر شما رسمی تر و در محیط های رسمی تر استفاده شود بهتر است از قابهای ساده تر و تیره تر استفاده شود.
3- بهتر است قاب عکس هایتان را علاوه بر عکس نسبت به محیطی که می خواهید عکستان رادر آن محیط قرار دهید انتخاب نمایید.
4- بهتر است قاب عکس هایتان رنگی متفاوت نسبت به رنگ دیوار داشته باشد در غیر این صورت از اثر هنری قاب عکس کاسته می شود.
5- درست است که یکی از ویژگی های قابها انتخاب درست نسبت به تم عکس می باشد ولی فراموش نکنید که این رنگ ها باید با هم هارمونی داشته باشد زیرا اگر کاملا مثل هم باشد سبب می شود جلوه قاب عکس ها بیشتر شده و جلوه عکس کاهش دهد.

قاب عکس

آیا می دانید قاب عکس خود را کجا باید نصب کنید ؟

محل قرار گیری قابعکس هایتان تاثیر بسزایی در چند برابر کردن زیبایی آن دارد. بهتر است بدانید که نصب قاب در منزل با آن که یک موضوع کاملا سلیقه ای است، اما از قواعد خاصی پیروی می کند. ابتدا بهتر است با توجه به اعتقادات، فرهنگ و سلیقه ی خود تصاویر و عکس های مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس فضای مناسبی در منزل برای نصب این قاب ها تعیین کنید. عکس ها و قاب عکس هایتان را بر روی میز، دیوار اتاق، دیوار راهرو و … می توانید نصب کنید.

امتیاز 3.15/5

پرداخت آنلاین

ارسال به سراسر کشور

کارشناسان پاسخگو

ضمانت اصل بودن کالا