آموزش عکاسی با سرعت بالا(لحظه ترکیدن بادکنک)

با استفاده از فلاش و سرعت شاتر بالای دقیق می توانید از لحظه ترکیدن یک بادکنک عکس فوق العاده ای بگیرید. در این آموزش ما قصد داریم قدم به قدم به شما آموزش دهیم که چطور چنین عکسی بگیرید.

عکاسی با سرعت بالا می تواند عکسهای فوق العاده ای در پی داشته باشد، ولی این تکنیک تدارکات، دقت و حوصله زیادی هم احتیاج دارد. چند چالش تکنیکی وجود دارد که باید با آنها مقابله کنید، مخصوصاً در قسمت زمان بندی دقیق، و تقریباً می توان گفت با آزمون و خطا باید به نتیجه مطلوب رسید، اما در کنار سختی هایش کار لذت بخشی است.

در این آموزش ما قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه در حیاط منزلتان شرایطی برای عکاسی با سرعت بالا به وجود بیاورید، چگونه از لحظه ترکیدن یک بادکنک پر آب عکس بگیرید. برای ثبت دقیق لحظه ترکیدن بادکنک ما از یک فلاش نصب شده بر روی دوربین و یک شاتر بیسیم استفاده می کنیم.

وقتی از لحاظ زمانبندی و نور به نتیجه مطلوبی رسیدید می توانید با تغییر دادن پس زمینه و افزودن رنگهای خوراکی به آب داخل بادکنک جلوه های مختلف و زیبایی به عکستان بدهید. اما حواستان باشد که عکاسی با سرعت بالا می تواند بسیار اعتیاد آور باشد، و وقتی شروع به این کار می کنید دست کشیدن از آن کار سختی است!

الف:چگونه دوربین خود را برای عکاسی با سرعت بالا آماده کنید

1- مکان و تدارک عکاسی

برای گرفتن چنین عکسی شما به یک سری وسایل نگه دارنده و احتمالاً به یک شخص برای کمک کردن احتیاج دارید. یک مکان مناسب برای عکاسی پیدا کنید، جایی مثل حیاط یا حمام می تواند مناسب باشد، چرا که مقدار زیادی آب قرار است پاشیده شود. شما باید بتوانید پس زمینه و بادکنکی در جلوی آن نگه دارید، ما برای این کار از طناب استفاده کردیم.

2- وسایل مورد نیاز را آماده کنید

وقتی پس زمینه را نصب کردید، چند بادکنک بردارید، در هر کدام چند قطره رنگ خوراکی بچکانید و آن را با آب پر کنید و آن را محکم ببندید. انتهای آن را با چرخاندن چند دور نخ محکم کنید و آن را در جلوی پس زمینه آویزان نمایید.

یک سوزن را با نوار چسب به انتهای یک چوب بچسبانید تا بتوانید با فاصله از بادکنک آن را بترکانید، وقتی می خواهید عکس را ویرایش کنید خیلی ساده تر است که یک قطعه چوب را حذف کنید تا دستتان را، و همچنین با این روش در هنگام ترکیدن بادکنک شما خیس نمی شوید.

3-تنظیمات دوربین

دوربین خود را بر روی سه پایه بگذارید و آن را در حالت دستی تنظیم کنید. برای داشتن عمق میدان نسبتاً زیاد f/11 را انتخاب کنید تا دیافراگم کوچکی داشته باشید، و بتوانید تا جای ممکن اتفاقاتی که روی می دهد را در وضوح کامل داشته باشید. سرعت شاتر را ۱/۲۰۰ ثانیه بگذارید تا مشکلی با سرعت فلاش نداشته باشید، و مقدار ISO را برای حصول بهترین کیفیت ممکن ۱۰۰ انتخاب نمایید.

4-تنظیمات فلاش

فلاش اکسترنال خود را روی دوربین نصب کنید ( اگر فلاش اکسترنال ندارید از فلاش خود دوربین هم می توانید استفاده کنید). فلاش را در حالت E-TTL قرار دهید، و جبران نوردهی فلاش را +۱ قرار دهید. ممکن است مجبور شوید قدرت فلاش را نسبت به شرایط نوری محیط تغییر دهید، برای پیدا کردن بهترین تنظیم قبل از ترکاندن بادکنک چند عکس با تنظیمات مختلف بگیرید تا به بهترین نتیجه برسید.

5-فوکوس کردن

دوربین خود را در حالت فوکوس خودکار (AF) بگذارید و روی بادکنک فوکوس کنید، بعد از اینکه روی بادکنک فوکوس کردید، فوکوس را به حالت دستی تغییر دهید تا فوکوس تغییر نکند، در غیر این صورت ممکن است وقتی شاتر را فشار می دهید به دلیل پیدا کردن و بررسی کردن فوکوس یک تأخیری زمانی کوتاه تا گرفتن عکس به وجود بیاورد، که کوچکترین تأخیری در این عکس ها می تواند تأثیر بسیار زیادی داشته باشد. همچنین برای فوکوس کردن می توانید از LCD پشت دوربین و فوکوس دستی استفاده کنید تا به خوبی بتوانید روی بادکنک فوکوس کنید.

6-یک عکس آزمایشی بگیرید

در صورت امکان از یک کنترل شاتر از راه دور (یا دکمه شاتر سیمی) استفاده کنید، اینکار نسبت به استفاده از دکمه شاتر خود دوربین دقت و سرعت بیشتری به شما می دهد. سعی کنید همزمان با ترکاندن بادکنک دکمه شاتر را فشار دهید، اگر این کار برایتان سخت بود از یک شخص دیگر بخواهید تا برای شما بادکنک را بترکاند و شما فقط شاتر را فشار دهید، بهتر است با شمارش معکوس اینکار را انجام دهید تا به نتیجه بهتری برسید.

ب:چگونه عکسهای سرعت بالای خود را ویرایش کنید

1-انجام تنظیماتی بر روی عکس با فرمت RAW

عکس خود را در برنامه Adobe Camera Raw اجرا کنید. در قسمت تنظمات اولیه مقدار Exposure را -۰٫۲۰، و Highlight را -۵۷ و مقدار Whites را -۶۸ بگذارید تا کمی از روشنی های بیش از حد عکس کم کنید. حال مقدار Shadow را +۶۳ و Black را +۴۰ بگذارید تا کمی تیرگی های عکس روشن شود، و Contrast را به +۱۹ تغییر دهید. حال گزینه Open را انتخاب کنید تا عکس در محیط Photoshop باز شود.

2-چوب را از بین ببرید

از قسمت ابزار Clone Stamp را انتخاب کنید، و بزرگی آن را ۴۰۰px بگذارید و Opacity آن را ۱۰۰% بگذارید. دکمه Alt را نگه دارید و بر روی قسمتی از پس زمینه عکس که می خواهید از آن کپی کنید، کلیک کنید، حالا چوب و قسمتهایی از دست که در کادرتان ثبت شده را حذف کنید. بر روی عکس زوم کنید تا بتوانید راحتتر چوب و همچنین قسمتهای سبزی که روی بادکنک و پس زمینه افتاده است را حذف کنید.

3-تمیز کزدن پس زمینه

یک لایه Brightness/Contrast بسازید و مقدار Brightness را ۵۱ و Contrast را ۵۸ بگذارید. حال از قسمت ابزار Brush را انتخاب کنید، بزرگی آن را ۸۰۰px و Opacity آن را ۲۵% بگذارید. حال با نگه داشتن Alt و انتخاب روشن ترین قسمت پس زمینه رنگ قلم خود را تغییر دهید و با توجه به روشنی و تیرگی پس زمینه و رنگ کردن هر قسمت به میزان لازم پس زمینه را یک رنگ کنید.

4-تغییرات نهایی

یک لایه Level adjustment بسازید و مقدار Shadows را ۴۳، Midtones را ۱٫۴۱ و Highlights را به ۲۳۶ تغییر دهید تا عکس را روشن تر کنید و اختلاف نوری عکس را بالا ببرید. حال Ctrl+Alt+Shift+E را فشرده تا لایه ها را ترکیب کنید. از قسمت ابزار Crop را انتخاب کنید، در قسمت Crop Preset گزینه Use Photo Ratio را انتخاب کنید. مقدار بیشتری از بادکنک را انتخاب کنید تا مقدار بیشتری از کادر را پر کند و جلوه بیشتری داشته باشد، Enter را بزنید تا تغییرات انجام شود.

این تکنیک آزمون خطاهای بسیاری در پی خواهد داشت، و صبر و حوصله بسیاری می خواهد، اما نتیجه آن ارزشش را دارد. سعی کنید با استفاده از یک کنترل کننده شاتر از راه دور با یک دست و ترکاندن بادکنک با دست دیگر عکس بگیرید. اگر نتوانستید به این شیوه عکس بگیرید از شخص دیگری بخواهید بادکنک را بترکاند و شما فقط شاتر را بزنید.

 

مشتریان سهند

کارشناسان پاسخگو

پرداخت آنلاین

ضمانت اصل بودن کالا

ضمانت پایین ترین قیمت

ضمانت سریع ترین زمان

ارسال به سراسر ایران