چاپ دیجیتال یکی از محبوب ترین نوع چاپ در میان مردم می باشد.
کلیه کار های چاپ دیجیتال و خدمات بعد از چاپ بدون نیاز به چاپخانه یا دستگاه های صنعتی چاپ می تواند در یک دفتر کار کوچک توسط پرینتر های رومیزی , جوهر افشان و همچنین دستگاه های چاپ لارج فرمت انجام شود.
در چاپ دیجیتال به دلیل حذف مواردی مانند : گرفتن فیلم ,  پلیت , زینک و سایر موارد امکان چاپ صفحات مختلف کار در یک دور چاپ وجود دارد. و همچنین به دلیل حذف موارد بالا ار مراحل چاپ امکان چاپ در تراژ پایین نیز وجود دارد حتی یک عدد و میتوان در زمان کوتاهی هر گونه چاپ تیراژ پایینی را انجام داد.
اگر قبلا خدمات چاپ دیجیتال را انجام داده باشید، حتما متوجه تفاوت قیمت فاحش آن با چاپ افست شده اید. با اینکه هزینه های خدمات پیش از چاپ در این نوع از چاپ حذف شده اند، ولی به دلیل استهلاک بالای دستگاه های دیجیتال و همچنین مواد اولیه گران قیمت، قیمت چاپ دیجیتال بالاتر می باشد. ولی با تمام این اوصاف، اگر شما نیاز به چاپ فوری و کم تعداد دارید، بهترین گزینه پیش روی شما چاپ دیجیتال است.

چاپ دیجیتال چیست

فرض می کنیم شما نیاز به 50 جلد کاتالوگ دارید و باید کمتر از 6 ساعت آنها را تحویل گرفته و توزیع کنید. در این صورت اگر بخواهید از سایر چاپ ها استفاده کنید، باید تیراژ خود را حداقل به 1000 عدد رسانده و حداقل 4 روز کاری منتظر تحویل گرفتن کار باشید. در صورتی که شما نه می توانید 4 روز منتظر بمانید و نه بیشتر از 50 عدد کاتالوگ نیاز دارید، بهترین گزینه چیست ؟

چاپ دیجیتال چیست


دیگر مزیت چاپ دیجیتال نسبت به افست، امکان حضور شما در هنگام چاپ کار می باشد. شما می توانید پس از سفارش کار، در دفتر تبلیغاتی حضور داشته باشید و چاپ کارهایتان، در حضور شما و پس از تایید و تغییراتی که مد نظر شماست، صورت بگیرد. ولی در چاپ افست، تنها زمانی که گزینه ی چاپ اختصاصی را انتخاب کنید، می توانید در چاپخانه حضور داشته باشید و فرم های عمومی ( که اغلب کارهای چاپی به دلیل مقرون به صرفه بودن در شیت عمومی چاپ می شود ) امکان حضور شما و تاییدیه قبل از چاپ وجود ندارد.
 

امتیاز 3.83/5

پرداخت آنلاین

ارسال به سراسر کشور

کارشناسان پاسخگو

ضمانت اصل بودن کالا