منظور از چاپ سیلک چاپ روی کاغذ سیلک می باشد که یکی از حرفه ای ترین کاغذ ها جهت چاپ عکس می باشد که میزان تراکم نقره در این نوع کاغذ چاپ از سایر کاغذ های چاپ بیشتر است و حدودا بالای 85% می باشد .
هنگام لمس کاغذ سیلک شما متوجه می شوید که سطح این بافت زبری دارد و این زبری به راحتی قابل لمس است و همچنین این نوع کاغذ جزو مرغوب ترین و با کیفیت ترین کاغذ های چاپ می باشد.
به طور کلی کاغذ سیلک مقاوم ترین کاغذ در صنعت چاپ عکس محسوب می شود و همچنین از دیگر ویژگی های این کاغذ میتوان به ضد اثر انگشت بودن آن اشاره کرد که دلیل آن نیز همان بافت زبرش می باشد. گفتنی است که کاغذ چاپ سیلک نسبت به سایر کاغذ های چاپ عکس مقرون به صرفه تر می باشد و همچنین آسیب پذیری کمتری نسبت به باقی کاغذ ها دارد.
نام دیگر کاغذ سیلک کاغذ ابریشمی نیز می باشد و علت نام گذاری آن به دلیل بافت های لطیفی که  روی کاغذ می باشد این نام گذاری شده است. این نوع کاغذ کنتراست و وضوحی بسیار بالایی برخوردار است.

چاپ سیلک


از کاغذ سیلک بیشتر برای چاپ عکس روی شاسی استفاده می شود البته در چاپ آلبوم دیجیتال و سایر کار های چاپی نیز استفاده می شود اما به دلیل آن که احتمال آسیب رسیدن به شاسی عکس بیشتر است در چاپ شاسی بیشتر استفاده می شود.
از نظر نمای ظاهری، کاغذ سیلک چیزی بین براق و مات است. درخشندگی کمی در این نوع کاغذ وجود دارد . کیفیت و کنتراست بالای چاپ سیلک باعث شده تا عکاسان و لابراتورهای حرفه‌ای از این مدل استفاده کنند.
بهتر است برای عکس‌هایی که با دوربین قوی گرفته شده‌اند، کاغذ سیلک را انتخاب کنید. به این ترتیب، هم جزئیات و کیفیت عکس دیجیتال به خوبی حفظ می‌شود و هم خیالتان بابت ماندگاری خاطراتتان راحت است.

 

امتیاز 3.28/5

پرداخت آنلاین

ارسال به سراسر کشور

کارشناسان پاسخگو

ضمانت اصل بودن کالا