فشرده سازی یا کاهش حجم عکس با تغییر اندازه سایز عکس تفاوت دارد. برای کاهش حجم عکس، شما بدون این‌که سایز ابعادی عکس را تغییر دهید، حجمی که روی حافظه اشغال می‌کند را کاهش دهید.
ما در ادامه می‌خواهیم روش‌هایی را برای این کار به شما معرفی کنیم.
این روش‌ها شامل کم کردن حجم عکس به صورت آنلاین، کاهش حجم عکس در موبایل و کامپیوتر می‌شود.

کاهش حجم عکس


کاهش حجم عکس به صورت آنلاین

سایت‌های مختلفی برای کاهش حجم عکس آنلاین وجود دارد. ما در این قسمت دو سایت به شما معرفی می‌کنیم که با خیال آسوده می‌توانید با استفاده از آنها حجم عکس‌های خود را کاهش دهید، بدون این که کیفیت عکس تغییر کند.
سایت tinypng یکی از سایت‌های معروف و پرکاربرد برای کم کردن حجم فایل عکس است.
پس از ورود به این سایت با یک باکس مواجه می‌شوید که در آن قسمت می‌توانید 20 عکس با حجم ۵ مگابایت را آپلود کنید و حجم عکس‌ها را کاهش دهید. تمام عکس‌ها بعد از کاهش حجم به صورت فایل فشرده قابل دریافت هستند.
سایت squoosh یکی دیگر از سایت‌های کم کردن حجم عکس آنلاین بدون افت کیفیت است.
در این سایت با انتخاب گزینه select an image عکس مورد نظر خود را آپلود می‌کنید و سایت کاهش حجم عکس را به صورت خودکار انجام می‌دهد. لینک دانلودی عکس‌های بهینه شده در سمت راست صفحه برای دانلود عکس مورد نظر قرار می‌گیرد.
در صورتی که تمایل دارید میزان تغییرات دلخواه خود را برای کاهش حجم عکس اعمال کنید، از قسمت پایین صفحه سمت چپ امکان انتخاب نوع کم کردن حجم فایل عکس وجود دارد.
اما اگر اطلاعاتی درخصوص روش‌های بهینه و کم کردن حجم عکس ندارید، اجازه دهید سایت خودش بهترین روش ممکن را برای کاهش حجم عکس انتخاب کند.


نرم افزار های کاهش حجم در تلفن های همراه

برنامه‌های کاهش حجم عکس که قابلیت نصب روی گوشی‌های اندروید و آیفون دارند، یکی از روش‌های آسان دیگر برای پایین آوردن حجم عکس بدون افت کیفیت است.

برای استفاده بهینه از حافظه گوشی و همچنین بالا بردن سرعت انتشار عکس در فضای مجازی و آپلود کردن آن، کم کردن حجم عکس یک کار ضروری شده است.
برای اندورید برنامه‌های زیادی وجود دارد اما ما فقط دو عدد از پرطرفدارها که کاربری آسانی هم دارند را معرفی می‌کنیم.

کاهش حجم عکس


Photo Compress & Resize

در این برنامه می‌توانید حجم عکس‌ها را کم کنید و همزمان سایز ابعادی آن را تغییر دهید. مزیت اصلی این برنامه در کاهش حجم خودکار و بدون نیاز به ذخیره‌سازی است. این برنامه به طور خودکار پوشه‌ای ایجاد می‌کند به نام «lit photo» و عکس‌هایی که حجمشان را کم می‌کنید در این پوشه ذخیره می‌شود و از طریق گالری موبایل شما در دسترس است.

برخی از قابلیت‌های این برنامه:
- کاهش حجم چندین عکس به صورت همزمان
- کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت
- چرخش ۹۰ درجه‌ای تصاویر
- ذخیره خودکار عکس‌ها در فایل جداگانه
- اشتراک‌گذاری آسان عکس‌ها با حجم کم در شبکه‌های اجتماعی


آموزش کم کردن حجم عکس در lit photo:

در این برنامه برای کم کردن حجم عکس گزینهphoto compress  را انتخاب کنید.
یک یا چند عکس انتخاب کنید و بعد از آن گزینه تیک بالای صفحه را می‌زنید و سپس در این مرحله کیفیت دلخواه عکس خود را انتخاب می‌کنید. وقتی کیفیت را روی ۱۰۰ بگذارید یعنی با کمترین کاهش در کیفیت حجم عکس کم شود.
اگر هم خواستید فرمت ذخیره عکس را تغییر دهید کافی است از گزینه file options فرمت مورد‌ نظر را انتخاب کنید.

کاهش حجم عکس


Photo & Picture Resizer

در این برنامه به راحتی می‌توانید بدون افت کیفیت حجم عکس‌ها را کاهش دهید و رابط کاربری آن به گونه‌ای طراحی شده است که به آسانی می‌توانید با آن کار کنید.

ویژگی‌های کاربردی برنامه :
کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت عکس اصلی
امکان تنظیم وضوح عکس و ابعاد آن به صورت دستی
تغییر اندازه عکس
ذخیره خروجی عکس‌ها به صورت خودکارآموزش کم کردن حجم عکس در Photo & picture resizer

در این برنامه عکس یا چندعکس مد نظر خود را انتخاب می‌کنید. سپس کیفیت و وضوح مورد نظر برای عکس را انتخاب می‌کنید و یا به صورت دستی کیفیت وضوح مورد نظر خود را وارد می‌کنید و در پایان عکس مورد نظرتان را بدون افت کیفیت از طریق برنامه دریافت می‌کنید.
این برنامه یکی از پرطرفداران برنامه‌های کاهش حجم عکس در اندروید است و تا الان بیش از ۱۰میلیون نفر آن را نصب کرده‌اند.


نرم افزار کاهش حجم عکس در آیفون

برای کاهش حجم عکس در گوشی‌های آیفون نیز برنامه و راه‌های متفاوتی وجود دارد.
ما در این قسمت یک اپلیکیشن و یک قابلیت درون گوشی آیفون که برای کاهش حجم عکس را معرفی می‌کنیم.

 

کاهش حجم عکس


Image size

برنامه image size برای گوشی‌های آیفون رابط کاربری زییا و ساده‌ای دارد.
در این برنامه شما پس از انتخاب یک عکس از گالری یا گرفتن یک عکس جدید با دوربین گوشی، برنامه چند حالت تعیین شده برای وضوح تصویر به شما پیشنهاد می‌دهد و با انتخاب آن در کمترین زمان ممکن یک عکس با وضوح و سایز دلخواه خود دریافت می‌کنید.


Desqueeze – Batch Resize‪r

با استفاده از ویژگی‌های Desqueeze می‌توانید اندازه عکس‌ها و فیلم‌ها را به راحتی تغییر دهید. در این برنامه برای کاربران امکان استفاده از تنظیمات پیش فرض برای برای تغییر و کاهش حجم عکس فعال است و می‌توانند از آن استفاده کنید.
همچنین امکان اعمال تنظیمات دستی برای کاهش حجم عکس وجود دارد.
در این برنامه برای رسیدن به عکس با کیفیت دلخواه و اندازه دلخواه خود دستتان باز است و می‌توانید فرمت عکس را تغییر دهید و  یا از الگو و قالب‌های خودکار برنامه استفاده کنید.


آموزش کم کردن حجم عکس در فتوشاپ

فتوشاپ امکانی دارد به اسم   save for web یا ذخیره برای وب که کار آن کاهش حجم تصاویر است.

خب برویم سراغ مراحل کار با نرم افزار در قدم اول باید عکس مورد نظر خود را در فتوشاپ باز کنید. به قسمت File رفته و سپس گزینه Open ( ctrl+ O) را بزنید. حالا مطابق تصویر زیر باز به قسمت File رفته و گزینه Save for Web  را انتخاب کنید تا به منوی مربوطه بروید. گزینه Medium گزینه مناسبی است؛ کمتر از این درجه روی کیفیت تصویر تاثیر می‌گذارد. سپس عکس را ذخیره کنید.

 

امتیاز 2.96/5

پرداخت آنلاین

ارسال به سراسر کشور

کارشناسان پاسخگو

ضمانت اصل بودن کالا