اشکال ISO در این است که نویز ایجاد می کند. حتی اگر بهترین ISO را برای عکستان تعیین کنید, باز هم افزایش نویز خواهید داشت که می توانید از نرم افزاری برای از بین بردن آن استفاده کنید. دو نرم افزاری که برای رفع نویز بسیار خوب هستند, یکی Noise Ninja و دیگری Neat Image هستند. اگر ISO را افزایش ندهید, در صورتی که از سه پایه استفاده نمی کنید, لرزش دست وجود خواهد داشت. با تنظیم ISO می بینید که داشتن نویز بهتر از لرزش دست می باشد. در عکاسی دیجیتال باید همه چیز را در نظر داشت.
در عکاسی دیجیتال شما با افزایش ISO می توانید در شرایط کم نور عکس بگیرید. در عکاسی با نگاتیو مجبور بودید رول فیلم را عوض کنید. ISO در عکاسی دیجیتال قابل تنظیم است و نیازی به عوض کردن فیلم نیست. در صورتی که سوژه ی شما ثابت باشد و یا خودتان بتوانید برای مدت طولانی در آن محیط بمانید, تنظیم ISO یک امتیاز حساب می شود.
برای مثال  تصور کنید که می خواهید از یک محیط در بسته مانند یک سالن سخنرانی و یا کنسرت عکس بگیرید. واضح است که استفاده از فلاش اصلا خوب نیست. در این شرایط (که در عکاسی دیجیتال زیاد اتفاق می افتد) به راحتی ISO را افزایش می دهید. اگر دوربین را روی ISO ی اتوماتیک قرار داده باشید, خودش ISO را افزایش می دهد. هرچه ISO بیشتر باشد, نوردهی عکس بهتر خواهد بود.
اگر باز هم نتیجه ی خوبی نداشت, به این دلیل است که ازسه پایه استفاده نکرده اید و عکس شما لرزش دست داشته است و باید ISO را افزایش دهید که در نتیجه باید سرعت شاتر را هم زیاد کنید.
زمانی که در محیط کم نور قرار دارید, از این روش استفاده کنید:

  1.  افزایش ISO تا آخرین درجه
  2.  گرفتن عکس با فرمت RAW
  3. از حالت تقدم دیافراگم استفاده کنید با پایین ترین عدد f لنزی که دارم مثل (f:1.8 یا کمتر)
  4. اگر هنوز هم سرعت شاتر مناسب نیست و باعث لرزش دست و تار شدن عکس می شود, نوردهی را یک درجه پایین بیاورید که در نتیجه سرعت شاتر کمی زیاد می شود.
  5. و در آخر, از کاهش دهنده های نویز (Image Stabilizer)برای نتیجه ی بهتر استفاده کنید که بستگی به لنز دارد که این قابلیت رو داشته باشد.

امتیاز 3.43/5

پرداخت آنلاین

ارسال به سراسر کشور

کارشناسان پاسخگو

ضمانت اصل بودن کالا